Fundacja Serce im. J.Korczaka

Aktualności

03.02.2019 r - Koncert charytatywny Fundacji Serce im. J. Korczaka w Rumii na rzecz Dawida.

W dniu 03.02.2019 r. w Domu Kultury w Rumi, dzięki uprzejmości Dyrektora Domu oraz Burmistrza Rumi odbył się koncert charytatywny, połączony ze zbiórką publiczną oraz aukcją na rzecz Dawida - naszego podopiecznego.
Wspaniały koncert, w którym wystąpili między innymi: Sekcja Muzyczna MDK pod kierunkiem Iwony Guberskiej, Chór Kaszubski Rumianie pod dyrekcją Marzeny Graczyk, finaliści Rumskiego Wokalu - 18, laureaci Wieszogadania - 18, a także zespół MUZAiKA oraz gościnnie zespół Sobaszków - zgromadził wspaniałą publiczność, w tym serdecznych przyjaciół Dawida oraz jego najbliższych. Gościem koncertu był Wiceburmistrz Rumi. Koncert poprowadziła pani Teresa Hebel Radna Miasta Rumi. ... »

01.12.2018 r - Koncert świąteczny Służymy dziecku i jego sprawie

Fundacja Serce im. J. Korczaka wspólnie z Polską Filharmonią Kameralną Sopot była organizatorem koncertu świątecznego dla dzieci z pieczy zastępczej woj. pomorskiego.
Koncert odbył się w Operze Leśnej w Sopocie. Zagrała Polska Filharmonia Kameralna Sopot. Było wzruszająco i magicznie. Piękna muzyka wniosła wiele radości, ciepła i miłości, które mamy nadzieję zagoszczą na długo w naszych sercach.
Koncert odbył się w roku obchodów 10-lecia działalności naszej organizacji. ... »Będzie wiele wrażeń, dużo wspaniałej muzyki, mnóstwo niespodzianek i jak zawsze:
wzruszająco i magicznie..................

Zbiórka publiczna nr: 2018/2397/OR

Zbiórka publiczna trwa do 30.12.2018 r.
Pragniemy serdecznie podziękować za dotychczasowe ofiary Sopocianom, turystom, przedsiębiorcom, gościom koncertów w Operze Leśnej, Kościele Św. Jerzego i wszystkim tym, którzy nas wsparli.
W tym roku zbieraliśmy środki na wyjazd wakacyjny: Wakacje marzeń - przełamujemy bariery niepełnosprawności - Lądek Zdrój - 2018, w którym uczestniczyły dzieci wraz z opiekunami z pieczy zastępczej woj. pomorskiego oraz cele statutowe, w tym leczenie i rehabilitację.
Polecamy Państwa ofiarności nasze puszki.
Środki można również wpłacać na rachunek fundacji – z dopiskiem Zbiórka publiczna.
Dziękujemy. »

Wakacje marzeń - przełamujemy bariery niepełnosprawności - Lądek Zdrój - Ziemia Kłodzka - Praga - Adrspach 2018, 20.08-27.08.2018 r.

Wyruszyliśmy z Sopotu wczesnym rankiem 20.08.2018 r.
Przejazd do Lądka Zdroju przebiegał płynnie, radośnie, przy pięknej pogodzie.
Dzieci wraz z opiekunami były zadowolone i zaciekawione podróżą i niespodziankami, które czekały na nich w czasie dalszego pobytu wakacyjnego, a szczególnie wycieczkami, w tym do Pragi i Adrspachu - skalnego miasta w Czechach.
Podróż upływała wesoło, były śpiewy, muzyka dla dzieci i dorosłych, a także prezenty ufundowane przez miasto Sopot - koszulki, w których pięknie reprezentowaliśmy Sopot, nie tylko zwiedzając Ziemię Kłodzką ale również Czechy.
Przyjechaliśmy wieczorem do Lądka Zdroju do Centrum Konferencji i Rekreacji Geovita, gdzie mieliśmy zarezerwowany pobyt na czas wakacji.
Hotel powitał nas serdecznie przepyszną obiadokolacją.
Trochę zmęczeni ale uradowani udaliśmy się na wypoczynek ... »


Festyn z okazji Dnia Dziecka oraz Dni Zastępczego Rodzicielstwa pn: Dziecku potrzeba przewodnika Kościeleczki - 24.06.2018 r.

Festyn organizowany corocznie przez naszą organizację dla rodzin zastępczych i dzieci z woj. pomorskiego.
W tym roku szczególny, bowiem nasza fundacja obchodzi 10-lecie swojej działalności.
Była świetna zabawa, konkursy, zabawy, animacje dla dzieci. Nie zabrakło atrakcji, w tym: dmuchanych zamków, trampoliny, przejażdżki po łące wiejskiej, malowania buziek, wspaniałych fryzur dla dzieci.
Były pyszności z grilla, słodkości, cukrowa wata i prażona kukurydza i oczywiście wspaniały, okazały tort z okazji jubileuszu naszej fundacji.
Nie zabrakło serdecznych rozmów, wspomnień ze wspólnych wyjazdów, wakacji i spotkań.
Było również „mundialowo” w oczekiwaniu na mecz Polaków na Mundialu - wtedy pewni zwycięstwa trzymaliśmy kciuki za naszą reprezentację. Trudno nie udało się.
Trzeba również umieć przegrywać.
Spędziliśmy wspaniały, pogodny, uroczy dzień ... »


Czerwiec 2018, Festyn Rodzin Zastępczych w Sopocie

Zostaliśmy zaproszeni na festyn Zastępczego Rodzicielstwa Sopockich Rodzin Zastępczych. Festyn odbył się w Grodzisku Archeologicznym w Starej Osadzie w Sopocie.
Było wiele atrakcji; pokazy walk wojów, ognisko i pieczenie kiełbasek, smaczne przekąski, wspólne rozmowy i wzajemna integracja.
Dzieci uradowane były uczestnictwem w pokazach i walkach wojów, rodzice mogli się spotkać i porozmawiać, a wspólnych tematów jak zwykle nie zabrakło.
Dziękujemy. »04.02.2018 - koncert Mozartissimo Opera Leśna Sopot

Uczestniczyliśmy w koncercie Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot Mozartissimo w Operze Leśnej w Sopocie.
Podopieczni naszej fundacji, w tym opiekunowie wraz z dziećmi z pieczy zastępczej mogli uczestniczyć we wspaniałym muzycznym wydarzeniu.
Koncert wzbudził wśród zaproszonych gości i dzieci z rodzin zastępczych niezapomniane doznania i uczucia oraz możliwość przeżywania dźwięków muzyki klasycznej wykonywanej na żywo.
Uczestnicy byli zachwyceni.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie. »Wsparcie dla Patryka; styczeń 2018 r.

Udzieliliśmy wsparcia choremu chłopcu z Trójmiasta.
Nasza fundacja obdarzyła go zrozumienie i życzliwością, a przede wszystkim zachęciła do aktywności, która była niezbędna do jego dalszego życia. Zakupiliśmy i w pełni sfinansowaliśmy rower treningowy. Jest on potrzebny do codziennych ćwiczeń, spędzania w sposób aktywny wolnego czasu oraz polepszenia zdrowia.
Życzymy powodzenia w nowej aktywności. »

Koncert świąteczny - Dziecko to szczęście dla ludzkości - 08.12.2017 r.

To było wspaniałe wydarzenie.
Gośćmi koncertu były dzieci z rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej województwa pomorskiego. Bawiliśmy się wybornie, przy wspaniałej muzyce w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Ariela Ludwiczaka, która wprowadziła nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, którą kochamy i podziwiamy, która wzrusza i koi nasze serca.
Oprócz pięknej muzyki i wspólnego kolędowania było wiele niespodzianek. Dzieci otrzymały prezenty od naszej fundacji - łącznie przekazaliśmy 220 paczek.
Imprezę uświetnili nasi wolontariusze oraz Mikołaje, Panie Mikołajowe, Śnieżynki, Elfy i Anioły.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam przy ... »

Szczęśliwy Dawid (wrzesień - 2017 r.)

Dawid jest już po zabiegu operacyjnym. Czuje się świetnie, musi dużo ćwiczyć. Czeka go długa, intensywna rehabilitacja. Jest bardzo dzielny, cierpliwy i czuje się bardzo szczęśliwy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali Dawida w tym trudnym okresie życia. Dziękujemy naszemu darczyńcy za wsparcie finansowe. Mogliśmy dofinansować operację chłopca. Dziękujemy p. prof. Markowi Jóźwiakowi z Kliniki Ortopedycznej Grunwaldzka w Poznaniu. Dawidku trzymamy kciuki. Jesteśmy z Tobą. Wierzymy głęboko, że będziesz chodził. »


Projekt Wakacje marzeń - przełamujemy bariery niepełnosprawności - Bieszczady 2017 23.08-30.08.2017 r.

Pragniemy podzielić się z Państwem naszymi refleksjami z wyjazdu wakacyjnego dzieci wraz z opiekunami z pieczy zastępczej województwa pomorskiego.

Mamy nadzieję, że pozostaną w Państwu i dzieciach wspomnienia z pięknych wakacji; Wakacji marzeń w Bieszczadach - jednym z najbardziej dzikich i tajemniczych zakątków Polski. Ich położenie i biegi historii zadecydowały, że są niepowtarzalne niemal pod każdym względem. Widokowe połoniny i szerokie doliny, z zachowanymi gdzieniegdzie łemkowskimi i bojkowskimi cerkwiami, tworzą urzekający krajobraz o każdej porze roku. Wyjątkowa przyroda, chroniona jako międzynarodowy rezerwat Biosfery UNESCO, zachwyca, onieśmiela i przyciąga zwolenników aktywnego wypoczynku.

Dziękujemy w imieniu Fundacji Serce im. J. Korczaka za wspaniały czas spędzony wspólnie i cudowne wspomnienia, które pozostaną na całe życie.
Był to czas, gdzie uczyliśmy się tolerancji dla innych, budowaliśmy siłę naszych dzieci, pokazywaliśmy im piękny świat i dziewiczą przyrodę. Uczyliśmy dzieci miłości do gór i turystyki oraz przełamywania wszelkich barier, pokonywania trudności i odnoszenia sukcesów.
Daliśmy również szansę na wypoczynek rodzicom zastępczym.

Do zobaczenia za rok. ... »
Zbiórka publiczna nr 2017/1216/OR (30.05.2017r. - 30.12.2017 r.)

Jesteśmy w trakcie realizacji zbiórki publicznej na terenie Kwidzyna i Sopotu.
Rozpoczeliśmy w Kwidzynie w czasie trwania koncertu z Okazji Dnia Dziecka i Dni Zastępczego Rodzicielstwa. Zbiórka trwa nadal. Obecnie realizowana jest w Sopocie i potrwa do 30.12.2017 r. Wszystkim osobom, które z taką hojnością wrzucały ofiary do puszek jesteśmy bardzo wdzięczni, szczególnie turystom i Sopocianom - podczas trwania koncertów Sopot Classic. Koncerty odbywały się w Operze Leśnej w Sopocie, w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz w Kościele Garnizonowym p.w. Św. Jerzego. Mogliśmy słuchać pięknej muzyki, wspaniałych solistów, cieszyć się i wzruszać oraz wspaniale się bawić. Szczególnie wzruszające ... »

30.05.2017 r. - Koncert p.n. POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT - DZIECIOM DZIECKO - TO JUTRO. JEDNO SŁONCE NAM PRZYŚWIECA

W dniu 30 maja w Kinoteatrze w Kwidzynie przy ul. Katedralnej 18 odbył się Koncert z okazji Dnia Dziecka oraz Dni Zastępczego Rodzicielstwa. Gośćmi koncertu były dzieci z pieczy zastępczej woj. pomorskiego oraz opiekunowie zastępczy, a także dzieci i młodzież z placówek edukacyjnych miasta Kwidzyna wraz z wychowawcami.
Koncert zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Samorządu Kwidzyńskiego - Starosta Powiatu, Burmistrz Miasta Kwidzyna, Przewodniczący Rady Miasta Kwidzyna.
Były piękne życzenia dla dzieci od Pana Starosty oraz od naszej fundacji, a także przesłanie naszego wielkiego Patrona Janusza Korczaka:
Dzieci!!!
Dumne miejcie zamiary
Górne miejcie marzenia
I dążcie do sławy
Coś z tego zawsze się stanie
... »

Styczeń 2017

Rozpoczeliśmy uczestnictwo w dwóch projektach pozyskiwania rodzin zastępczych dla Gdyni oraz Sopotu. Nasza fundacja aktywnie uczestniczy w budowaniu rodzinnej pieczy zastępczej w województwie, nie tylko w pozyskiwaniu rodzin ale również wspieraniu, budowaniu koalicji instytucji i osób na rzecz pomocy dzieciom i rodzinom, w tym także rodzinom naturalnym, dzieciom niepełnosprawnym - potrzebującym wszelakiego wsparcia.

Podaruj dziecku serce - zostań rodziną zastępczą!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje kampanię społeczną, mającą na celu pozyskanie kandydatów na rodziny zastępcze. Poszukuje osób, które chciałyby stworzyć rodzinę zastępczą dla dzieci, którymi rodzice biologiczni z różnych powodów nie mogą lub nie potrafią się opiekować.
W rodzinie zastępczej dzieci pozbawione opieki własnych rodziców, mają szansę na prawidłowy rozwój, bezpieczne dzieciństwo i wychowanie w cieplej, rodzinnej atmosferze.

Osoby, które są zainteresowane stworzeniem domu dla sopockich dzieci w formie rodziny zastępczej, prosimy o kontakt z Działem Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie.
tel. 58 555 10 22
al. Niepodległości 759 a
e-mail: dpz@mopssopot.pl


Aby zostać rodzicem zastępczym należy spełnić kilka wymogów, m. in. posiadać stałe miejsce zamieszkania w Polsce, odpowiednie warunki mieszkaniowe, stałe źródło utrzymania, odbyć szkolenie, przedstawić zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia umożliwiającym opiekę nad dzieckiem.

Rodzinny zastępcze objęte są stałym wsparciem koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, pomocą psychologiczną zarówno dla rodziców, jak i dzieci, pomocą pedagogiczną i prawną. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie oferuje rodzicom zastępczym udział w bezpłatnych szkoleniach oraz grupach wsparcia, możliwość dofinansowania do wypoczynku dzieci czy remontu mieszkania. Dla rodzin zastępczych przewidziana jest ustawowa comiesięczna pomoc pieniężna na pokrycie kosztów utrzymania dziecka. Rodziny zawodowe otrzymują dodatkowo comiesięczne wynagrodzenie na podstawie umowy z sopockim MOPS-em.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie http://mopssopot.pl/piecza-zastepcza/podaruj-dziecku-serce/

Stwórz dom dla porzuconych dzieci

Szkoła dla Rodzin Zastępczych

Zostań rodzicem zastępczym !!!

Osoby chętne prosimy o kontakt


Zespół ds. rodzinnej pieczy zastępczej MOPS Gdynia
ul. Filomatów 2, 81–242 Gdynia
tel. 58 627 20 20, 58 622 60 20, 797 993 616

http://www.zwyczajnarodzina.pl/
17.01.2017 - 21.01.2017 Wsparcie dla byłych wychowanków Domu im. J. Korczaka RPOT w Gdańsku, wychowujących się w rodzinach zastępczych oraz dziewczynki umieszczonej w specjalistycznej rodzinie zastępczej w Kwidzynie

Dzięki wspaniałym ludziom o wielkich sercach - naszym darczyńcom udało się zakupić sprzęt rehabilitacyjny dla 3 naszych podopiecznych na łączną kwotę: ok. 14000,00 zł.

Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni - to znacznie ułatwi życie dzieciom i ich opiekunom.

Z całego serca dziękujemy!!! »

16 stycznia 2017 Wielka gala noworoczna w Kwidzynie

Spotkaliśmy się wszyscy: rodziny zastępcze wraz z dziećmi, Pan Wice - Starosta Kwidzyński, pracownicy PCPR w Kwidzynie, by być razem i wspaniale się bawić. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty, które przygotowała nasza fundacja. Łącznie przekazaliśmy paczki świąteczne dla 270 dzieci.
Zabawa była doskonała, radosna muzyka i tańce, zabawy i konkursy, dzieci zabawiał teatr Qufer. Był czas na rozmowy, wspomnienia z wakacji w górach ale również chwila refleksji nad sytuacją rodzinnej pieczy zastępczej i budowaniem koalicji instytucji i osób na rzecz jej wspierania.
Najważniejsze, że byliśmy razem »
Fundacja Serce im. Janusza Korczaka ul. Okrężna 9, 81-822 Sopot
tel.: +48 505-077-969, mail: jkorczak@fundacjaserce.org.pl