Strona główna » Wydarzenia 2014

Wycieczka do gospodarstwa Agroturystycznego – Dolina Jadwigi na Kaszubach – 18.07.2014r

Dolina Jadwigi to przepięknie położona wieś kaszubska, do której została zorganizowana wycieczka dla dzieci z Domu im. J. Korczaka, w której dzieci zapoznawały się z kulturą i tradycjami Kaszub. Samodzielnie ugniatały ciasto na chleb, robiły lane kluski. Uczestniczyły w biesiadzie kaszubskiej, podczas której miały możliwość grania na tradycyjnych instrumentach kaszubskich, uczyły się alfabetu kaszubskiego i podstawowych kroków tanecznych. Podziwiały otaczającą przyrodę z przyczepy ciągniętej przez traktor, a następnie same miały możliwość swobodnej zabawy i jazdy na dziecięcych traktorach po łące położonej na terenie gospodarstwa.