Strona główna » Wydarzenia 2016

Wycieczka do Akademii Przygody - Lubań - 25.06.2016 r.

Wspólnie z dziećmi z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych województwa pomorskiego oraz z ich opiekunami wybraliśmy się na wycieczkę do Akademii Przygody w Lubaniu. W przepięknej bazie Owczarnia na skraju lasu i tuż obok pięknego jeziora spędziliśmy dzień pełen wrażeń i atrakcji.
W bazie znajduje się ośrodek jeździecki, który propaguje jeździectwo naturalne i westernowe.
Mogliśmy zatem podziwiać piękne konie.
Największą atrakcją dla dzieci były ścianki wspinaczkowe o różnych stopniach trudności. Dzieci uczyły się poruszać po siatkach wspinaczkowych, próbowały sił na torach linowych i w podziemnych tunelach.
Młodsze dzieci miały okazję zwiedzić gospodarstwo, poznać warunki życia i tresury koni, podczas gdy starsze korzystały z atrakcji parku linowego lub zwiedzały podziemny szlak w poszukiwaniu złota czy innych przygód.
Było wspaniale ale i trudno. To trening przetrwania, podejmowania decyzji, dokonywania wyborów przez dzieci. Wspaniali instruktorzy - dziękujemy.
Rodzice mogli odpocząć. Czas spędzony przy kawie na rozmowach o trudach i blaskach rodzicielstwa zastępczego, a także o nowych wyzwaniach dla rodziców, był potrzebny ale biegł szybko.
Na zakończenie imprezy w Starej Karczmie przypominającą stodołę zjedliśmy przepyszny obiad. Były również lody - jak przystało w upalny dzień.
Drogę powrotną spędziliśmy na oglądaniu meczu Polska - Szwajcaria dzięki zainstalowanym telebimom w autokarze i uprzejmości pana kierowcy.
Wróciliśmy do swoich domów pełni wrażeń, bogatsi o nowe umiejętności i znajomości oraz szczęśliwi z powodu kolejnego zwycięstwa polskiej drużyny na Euro-2016.