Strona główna » Aktualności

10. NDI Sopot Classic, 26.07.2020 - 01.08.2020 r.

Dzięki uprzejmości Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz Bałtyckiej Agencji Artystycznej Bart nasze rodziny zostały zaproszone na koncerty 10 Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego NDI. Sopot Classic.
Mogliśmy wziąć udział w wielkim muzycznym wydarzeniu z udziałem znakomitych gwiazd i wspaniałej orkiestry Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, która zagrała trzy koncerty:
26.07.2020 r. - Wieczór Czeski - Koncert Inauguracyjny z udziałem Heleny Vondraczkovej pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
Mogliśmy posłuchać pięknej muzyki Antoniego Dvoraka i Bedricha Smetany.
Koncert wyśmienicie poprowadził Mariusz Szczygieł.
29.07.2020 r. - Koncert Muzyki Polskiej z udziałem Katarzyny Tylman - sopran, pod dyrekcją Ingolfa Wundera.
Wzruszająca muzyka Fryderyka Chopina (koncert fortepianowy e-mol op. 11) oraz (III Symfonia op. 36 - Pieśni Żałosnych Henryka Mikołaja Góreckiego) pozostaną na długo w naszej pamięci.
Koncert pięknie poprowadził Tadeusz Deszkiewicz.
01.08.2020 r. - Gala Operowa - z udziałem solistów Rolando Villazon - tenor, Pumeza Matshikiza - sopran, pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
Przepiękna muzyka m. innymi: Giusppe Verdiego, Giacomo Pucciniego, Ernesto de Cutisa, Georga Gershwina wprawiła wszystkich w znakomity nastrój. W przepięknej scenerii Opery Leśnej Carmen, Tosca, Kołysanka Clary i Pieśni Neapolitańskie wybrzmiały wyjątkowo.
Koncert poprowadziła jak zwykle doskonale i lotnie Monika Zamachowska.
Było wzruszająco, wyjątkowo, cudowne muzyczne wieczory spędzone w Operze Leśnej pozostaną na długo w naszej pamięci.
Bardzo serdecznie dziękujemy.
W koncertach wzięło udział wiele rodzin z woj. pomorskiego (około 200 osób).
Naszym darczyńcom jesteśmy bardzo wdzięczni.