Strona główna » Aktualności

Spotkania rodzin w ramach 11. NDI Sopot Classic - 25.07 - 31.07.2021 r.

Jak co roku nasze rodziny wraz z podopiecznymi mogły spotkać się w Operze Leśnej w ramach 11 Międzynarodowego Festiwalu NDI Sopot Classic.
W tym roku 100 rodzin otrzymało od naszej organizacji bilety na koncert inauguracyjny w dniu 25.07.2021 r.
Koncert Inauguracyjny Wieczór Włoski z cyklu prezentacja muzyki różnych narodów - to tradycja festiwalu.
Trudno wyobrazić sobie muzykę znad Tybru, Arno i Weneckiej Laguny bez takich kompozytorów jak: Giuseppe Verdi, Giaccomo Puccini i takich arcydzieł operowych jak: Nabucca, Traviata, Rigoletto, Aida, Cyganeria, Toska i Madame Butterfly.
W repertuarze festiwalu znalazły się m. innymi: Antonio Vivaldii , Gaetano Dionizettii.
Druga część koncertu zachwyciła muzyką filmową: były to: temat z filmu Ojciec chrzestny (Nino Rota Gianni Boncombagni), Pieśni Neapolitańskie (Ernesto de Curtis i Domenico Furno), czy Mambo Italiano (Boba Merila), a także Domenico Modugnio i Franco Miglaiacci (w błękicie malowany błękitem).
Galę Operową w dniu 31.07.2021 r. uświetnił bas Ildar Abrazakov w utworach: Giuseppe Verdiego, Piotra Czajkowskiego, Aleksandra Borodina i Modesta Musorgskiego.
Wykonanie koncertów: Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą Wojciecha Rajskiego.
Jesteśmy wzruszeniu mocą przeżyć, artystycznych doznań w wyjątkowej scenerii Opery Leśnej. Muzyka klasyczna słuchana dzięki współpracy z Polską Filharmonią Kameralną Sopot oraz Bałtycką Agencją Artystyczną Bart ma dla nas wymierne znaczenie - moc terapeutyczną.
Dziękujemy!!!