Strona główna » Wydarzenia 2012

Kwidzyn 9 maj 2012r.

W dniu 9 maja zespół dzieci z Domu im. J. Korczaka Korczakowskie skrzaty wystąpił na XIX Kwidzyńskim Forum Teatralnym Placówek Kształcenia Specjalnego z przedstawieniem Zagroda różnorodności.
Byłą to bajka autorska, napisana przez Panią Agatę Slezyngier. W bajce maluchy wcieliły się w rolę zwierząt mieszkających w zagrodzie, do której przybywa nowe zwierzątko - Zajączek.
Rozmowy prowadzone pomiędzy zwierzętami miały na celu propagowanie idei głoszonych przez Janusza Korczaka: tolerancja, akceptacja inności, przyjaźń, bycie miłym dla drugiego człowieka, serdeczność w stosunkach międzyludzkich. Naszym małym aktorom na scenie towarzyszyli ich wychowawcy. Bajkowe dekoracje oraz gra aktorska spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony publiczności.