Wydarzenia 2009 r.

Mikołajki

W dniu 6 grudnia przez cały dzień dzieci odwiedzane były przez św Mikołaji. O godz. 10:00 odwiedzili nas przedstawiciele firmy L'AMBRE Groupe Interantional, którzy przygotowali krótkie przedstawienie oraz prezenty. O godz. 13:00 do dzieci przybył św. Mikołaj wraz z naszym sponsorem Panem Piotrem Dzikiem. O godz. 14:00 naszych maluchów z prezentami odwiedzili zmotoryzowani Mikołaje na motocyklach. Przez cały ranek i popołudnie gościliśmy w naszym Domu wolontariuszy z Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych z Wydziału Opiekun Medyczny. W dniu 7 grudnia do dzieci przybył kolejny św. Mikołaj wraz z przedstawicielami firmy Delphi. Po południu odwiedził nas kolejny św. Mikołaj wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Głuchoniem ... »

Andrzejki

W dniu 26 listopada Fundacja Serce im. Janusza Korczaka zorganizowała dla dzieci z Domu im. J.Korczaka zabawę andrzejkową, w której udział wzięły również dzieci z Przedszkola Nr 77 dla Dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Podczas imprezy andrzejkowej dzieci bawił duet Paulo i Pipi, którzy zorganizowali pokaz magii oraz mnóstwo atrakcji. »

Wycieczka do Lubania.

W dniu 26 sierpnia 2009r. Firma Fabian - przewozy autokarowe oraz Fundacja Serce im. Janusza Korczaka zorganizowali dla naszych małych podopiecznych wycieczką do Akademii Przygody w Lubaniu. Dzieci miały okazję zwiedzić stajnie, pojeździć konno, pohasać po małpim gaju - czyli powspinać się na linie, przejść tor przeszkód, pobujać sie w hamaku. A na zakończanie każde z dzieci w objęciach opiekuna lub wolontariusza przejechało sie wojskowym gazikiem. »

Wycieczka do Warzenka

W dniu 20 sierpnia 2009r. Fundacja Serce im. Janusza Korczaka , dzięki realizacji projektu Wspólnie odkrywamy świat zorganizowała dla naszych maluchów wycieczkę do Warzenka. W wycieczce wzięły udział nasze rodziny zaprzyjaźnione, adopcyjne, zastępcze, wolontariusze nasze maluchy i kadra. Uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na grupy - każda z grup miała oddzielny plan zajęć. Odbyły się zajęcia z ruchu metoda Weroniki Sherborne, szukanie skarbów ziemi, zajęcia plastyczne, zajęcia sportowe i poszukiwania skarbów. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy ognisku i kiełbaskach. »

Impreza rekreacyjno-sportowo-kulturalna.

W dnu 29 lipca 2009roku w ogrodzie naszego Domu odbyła sie impreza rekreacyjno-sportowo-kulturalne zorganizowana przy współudziale Fundacji Serce im. Janusza Korczaka w ramach realizacji projektu Wspólnie odkrywamy świat. W imprezie wzięło udział 35 dzieci, 20 wolontariuszy, 5 rodzin zaprzyjaźnionych, 3 kandydatów na te rodziny oraz kadra opiekuńczo-wychowawcza placówki.
Zabawę rozpoczęto o godz. 13.00 malując dzieciom buźki. Wszystkich obecnych powitał duet Paulo - Clown i Pipi, którzy poprowadzili imprezę od strony artystycznej. Były tańce, konkursy, quizy oraz pokaz magii. W między czasie każdy z uczestników otrzymał puchar lodowy z duża ilością bitej śmietany, a na zakończenie kiełbaski z grilla. Imprezę uatrakcyjniły dwa kucyki, na ... »

Koncert 13 czerwca 2009r

Fundacja Serce im. Janusza Korczaka oraz Dom im. J. Korczaka Regionalna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Gdańsku wspólnie zorganizowały po raz trzeci w dniu 13 czerwca 2009 roku koncert charytatywny. Na rzecz naszych małych podopiecznych zagrała Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Ze sprzedaży cegiełek uzyskano 6.600,00 zł, natomiast ze zbiórek do puszek kwestarskich zebraliśmy 1.402,70 zł, łącznie 8.002,70 zł (słownie: osiem tysięcy dwa złote 70/100). Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na dofinansowanie do remontów i wyposażenia gabinetów terapeutycznych oraz zakupu urządzeń rehabilitacyjnych dla dzieci przebywających w Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówce Opiekuńczo- Wychowawczej w Gdańsku. »