Fundacja Serce im. J.Korczaka

Wydarzenia 2011 r.

12 grudnia 2011r.

W dniu 12 grudnia przedstawiciele Firmy UPS Pan Wojciech Arciszewski Dyrektor ds. Publicznych Europa Centralna i Wschodnia oraz Pan Paweł Wiśniewski Dyrektor Gdańskiego Oddziału UPS na ręce Pani Prezes Anny Rozalewicz oraz Pani Dyrektor Domu im. J. Korczaka RPOW Urszuli Burtowicz-Kulesza wręczyli czek na kwotę 25 tys amerykańskich dolarów z przeznaczeniem na zakup 9-osobowego samochodu na potrzeby Fundacji Serce im. Janusza Korczaka. »


Koncert 9 grudnia 2011r.

W dniu 9 grudnia 2011 roku o godz. 19:00 w Sopocie w sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej odbył się już VII koncert charytatywny. Na rzecz dzieci Z Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówki Opiekuńczo -Wychowawczej w Gdańsku zagrała JK Chamber Orchestra pod Batutą Pana Ariela Ludwiczaka. Ze sprzedaży biletów - cegiełek uzyskano 4080,00 zł (słownie: cztery tysiące osiemdziesiąt złotych 00/100), natomiast ze zbiórki do puszek kwestarskich zebrano 1620,37 zł (słownie: jeden tysiąc sześćset dwadzieścia złotych 37/100). Łącznie 5700,37 zł (słownie: pięć tysięcy siedemset złotych 37/100). Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na dofinansowanie do remontów i wyposażenia gabinetów terapeutycznych oraz zakupu urządzeń rehabilitacyjnych dla dzieci pr ... »


Projekt Bajkowy świat

Fundacja Serce im. Janusza Korczaka od listopada do grudnia 2011 roku realizowała projekt pt Bajkowy świat. Projekt finansowany był ze środków własnych Fundacji oraz ze środków pochodzących z Samorządu Województwa Pomorskiego w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych fundacjom i organizacjom pozarządowym, wraz z udzieleniem dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na 2011 rok. Projekt skierowany był do dzieci przebywających w Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Gdańsku. W ramach projektu dzieci miały zapewnioną terapię indywidualną i grupową. Była to muzykoterapia, terapia prowadzona przez surdo ... »

Ostrów-Mausz 14-18.XI.2011r.

W dniach od 14 do 18 października 2011 roku 15 dzieci wraz z opiekunami przebywało w Ośrodku Szkoleniowo-Rehabilitacyjny Mausz w Ostrowie Mausz. Dzieci codziennie miały zapewnioną hipoterapię, jeździły po okolicy bryczką, chodziły na spacery, grały w Boccia. Było bardzo miło i sympatycznie. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i szczęśliwe. »


Sobieszewo 16-21.X.2011r.

W dniach od 16 do 21 października 4 naszych małych podopiecznych wraz z wychowawcami przebywała na turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka Niewidomego i Niedowidzącego w Sobieszowie. »

10 wrzesień 2011r.

Pracownicy Firmy UPS z oddziału gdańskiego pod kierownictwem Pana Pawła Wiśniewskiego w sobotę 10 września 2011 roku przybyli do Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Gdańsku. Przynieśli ze sobą nożyce, kosiarki, grabie oraz inne ogrodowe narzędzia, aby w ramach wolontariatu uporządkować teren wokół naszego Domu. Ciężka praca zaowocowała przyciętym żywopłotem, ściętym trawnikiem oraz czystym chodnikiem wokół posesji. Dzięki wspaniałym wolontariuszom firmy UPS zarówno maluchy, jak i pracownicy oraz goście odwiedzający nasz Dom mogą cieszyć się widokiem zadbanego, szczęśliwego Domu. W imieniu Zarządu Fundacji wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy, a Kierownictwu gratulujemy tak wspaniałej kadry. »


Projekt Odkrywcy świata

Fundacja od sierpnia do września 2011 roku realizowała projekt pt Odkrywcy świata. Projekt finansowany był ze środków własnych Fundacji oraz ze środków pochodzących z Samorządu Województwa Pomorskiego w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych fundacjom i organizacjom pozarządowym, wraz z udzieleniem dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na 2011 rok.
Projekt skierowany był do dzieci przebywających w Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Gdańsku. W ramach projektu w dniu 10 sierpnia 2011r. została zorganizowana wycieczka do Akademii Przygody do Lubania, gdzie dzieci miały zapewnioną hipoterapi ... »


Wakacje w Zakopanem 22-28 lipiec 2011r.

Fundacja Serce im. Janusza Korczaka oraz Dom im. J. Korczaka Regionalna Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza w Gdańsku wspólnie zorganizowały w dniach 22-28 lipiec wyjazd do Zakopanego dla piątki dzieci z Placówki oraz czwórki dzieci z rodzin zastępczych. Dzieci zakwaterowane były w Pensjonacie znajdującym się w centrum Zakopanego, z okien pokoi rozpościerał się piękny widok na górskie szczyty.
Dzieci wraz z opiekunami wędrowały po Dolinie Kościeliskiej, po drodze zwiedziły Jaskinię Mroźną oraz podziwiały polodowcowe jezioro morenowe - Smreczyński Staw. Kolejnego dnia mogli poczuć się jak nasi wspaniali skoczkowie wjeżdżając wyciągiem krzesełkowym na Wielką Skocznię. Obowiązkowym punktem wyjazdu była wycieczka nad Morskie Oko oraz Gubałówkę. Każdą ... »


Wycieczka do Kiełpina - 15.07.2011r.

W dniu 15 lipca 2011 roku dzieci z Domu im. J.Korczaka Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Gdańsku wraz z opiekunami odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne na Kaszubach u Państwa Rychertów. Kochane Maluchy spotkały się tam ze zwierzakami mieszkającymi w swoich zagrodach, piekły pyszne bułeczki w chatce Baba-Jagi, miały przejażdżkę wozem drabiniastym, a na zakończenie było ognisko z pysznymi kiełbaskami. Wszyscy wrócili zadowoleni, uśmiechnięci i pełni nowych wrażeń. »


Kolonia w Ostrowie Mausz 01-08 lipiec 2011r

W dniach od 01.07.2011 do 08.07.2011r. Fundacja Serce im. Janusza Korczaka wspólnie z Domem im. J. Korczaka zorganizowała dla dzieci z Placówki oraz dzieci z rodzin zastępczych kolonie w Ośrodku Szkoleniowo - Rehabilitacyjnym Mausz w Ostrowie Mausz. Ośrodek położony jest w samym sercu Kaszub, nad przepięknym jeziorem, otoczony lasem.
Czas na koloniach upływał na wspólnej zabawie i długich spacerach. Dzieci buszowały po lesie w poszukiwaniu skarbów, zbierały poziomki, śpiewały piosenki. Wieczorem dzieci chodziły na hipoterapię. Na zakończenie kolonii odbyło się ognisko, na którym uczestnicy upiekli kiełbaski i chleb.
Do Domu dzieci wróciły szczęśliwe, pełne nowych wrażeń i przepięknych zdjęć. »


Koncert z okazji Dnia Dziecka - 01.06.2011r.

W dniu 1 czerwca 2011 roku Fundacja wspólnie z Polską Filharmonią Kameralną Sopot oraz Domem im. J. Korczaka Regionalną Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą zorganizowały dla wszystkich dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz rodzin zastępczych województwa pomorskiego koncert w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej przy ul. Łąkowej. Podczas koncertu wspólnie z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod dyrekcją Pana Wojciecha Rajskiego wystąpili również: Antoni Ingielewicz - skrzypce, Andrzej Wojciechowski - klarnet, Patryk - Beatbox, DJ Wojak, Wojciech Staroniewicz - saksofon, Rafael Iluzjonista, Piotr Sutt - instrumenty perkusyjne, Susana Mijangos - sopran. Podczas koncertu swoimi sukcesami i opowieściami o sporcie podzielili się gdańscy sportowcy: Dariusz Mic ... »


Kwidzyn 11.05.2011r.

W dniu 11 maja 2011 roku Fundacja zasponsorowała wyjazd zespół teatralnego Korczakowskie skrzaty składającego się z 10 dzieci w wieku od 3 lat do 12 przebywających w Domu im. J. Korczaka oraz wychowawców na XXVIII Forum Teatralnym Placówek Kształcenia Specjalnego w Kwidzynie. Zespół przedstawił Marzenie Sarenki na podstawie autorskiego scenariusza Agaty Slezyngier. Kostiumy przygotowała Monika Ostrowska, a za reżyserię odpowiedzialna była Karolina Bortkun. Mali artyści zostali przyjęci z wielkim aplauzem, przedstawienie wszystkim się podobało. »

Fundacja Serce im. Janusza Korczaka ul. Okrężna 9, 81-822 Sopot
tel.: +48 505-077-969, mail: jkorczak@fundacjaserce.org.pl