Fundacja Serce im. J.Korczaka

Wydarzenia 2012 r.

Koncert 9 grudnia

W dniu 9 grudnia o godz. 19:00 w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot odbył się uroczysty koncert kończący Jubileusz 30-lecia Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod Dyrekcja Pana Wojciecha Rajskiego. Po uroczystym koncercie Dyrektor Domu im. J Korczaka Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku Pani Urszula Burtowicz-Kulesza razem z Prezesem Fundacji Serce im. Janusza Korczaka Panią Anną Rozalewicz na ręce Pana Dyrektora Wojciecha Rajskiego oraz koncertmistrzyni Pani Anny Wieczerzak wręczyły order Serce za serce dla wszystkich członków Orkiestry w podziękowaniu za działalność charytatywną oraz ofiarowane koncerty na rzecz dzieci z Domu im. J. Korczaka RPOT w latach 2008-2012r. »


Koncert charytatywny

W dniu 8 grudnia 2012 roku o godz. 17:00 w Sopocie w sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej odbył się już VIII koncert charytatywny. Na rzecz naszych dzieci zagrała JK Chaber Orchestra pod Batutą Pana Ariela Ludwiczaka. Współorganizatorem koncertu była Fundacja Serce im. Janusza Korczaka. Ze sprzedaży biletów - cegiełek uzyskano 3870,00 zł (słownie: trzy tysiące osiemset siedemdziesiąt złotych 00/100), natomiast ze zbiórki do puszek kwestarskich zebrano 1.624,10 (słownie: jeden tysiąc sześćset dwadzieścia cztery 37/100). Łącznie zebrano 5.494,10 zł. (słownie: pięć tysięcy czterysta dziewięćdziesiąt cztery złote 10/100). Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na dofinansowanie do zakupu sprzętu i urządzeń rehabilitacyjnych dla dzieci przebywający ... »


Gala Bursztynowego Mieczyka

W dniu 4 grudnia podczas uroczystej Gali Bursztynowego Mieczyka, która odbyła się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance Fundacja Serce im. Janusza Korczaka otrzymała nagrodę specjalną Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza.
Fundacja nominowana była w kategorii najlepszej organizacji pozarządowej działającej w obszarze polityki społecznej w 2012 roku na terenie Województwa Pomorskiego.
Nagrodę w imieniu Fundacji odebrała Prezes Fundacji Pani Anna Rozalewicz w asyście członka Rady Fundacji Pani Grażyny Kujaszewskiej.
Po uroczystym rozdaniu nagród odbył się recital Hanny Banaszak. »


Ostrzyce - wrzesień 2012r.

W dniach od 3 do 7 września Fundacja zorganizowała dla 8 dzieci z Domu im. J. Korczaka oraz 4 dzieci z rodzin zastępczych tygodniowy pobyt w Ostrzycach. Pogoda dopisała, dzieci chodziły na spacery do pobliskiego lasu, gdzie zbierały leśne dary, wygrzewały się na pomoście, moczyły nogi w jeziorze, bawiły się w ogrodzie skacząc na wielkiej trampolinie. Na zakończenie pobytu została zorganizowana przejażdżka wozem drabiniastym po przepięknej kaszubskiej okolicy. Po powrocie z ostrzyckiego pobytu dzieci pełne energii rozpoczęły nowy rok szkolny. »


UPS

Już po raz drugi pracownicy firmy UPS z oddziału gdańskiego pod kierownictwem Pana Pawła Wiśniewskiego w ramach akcji wolontarystycznej przybyli w sobotę 25 sierpnia 2012 roku do Domu im J. Korczaka Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku aby wspólnymi siłami uporządkować ogród, odświeżyć plastikowe zabawki czyszcząc je wodą oraz odmalowując ławki i lampy. Wolontariusze przycięli także żywopłot, ścieli trawę i wypielili chwasty.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w akcję oraz Kierownictwu za poparcie i koordynację całego przedsięwzięcia. »


Wakacje w Zakopanym - sierpień 2012r.

W dniach od 13 do 20 sierpnia 2012r. Fundacja Serce im. Janusza Korczaka zorganizowała dla 9 dzieci z Domu im. J. Korczaka tygodniowy pobyt w Zakopanym. Pobyt w górach był udany, dopisała słoneczna pogoda. Dzieci były w Krakowie, gdzie odwiedziły Wawel oraz Smoka, chodziły na codzienne spacery po Krupówkach gdzie z apetytem zajadały oscypki, wjechały kolejką na Gubałówkę oraz wybrały się na spacer do Doliny Chochołowskiej.
Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni nowych wspomnień. »


Wycieczka do Dino Parku do Malborka

W dniu 12 lipca 2012r. Fundacja zorganizowała dla ośmiorga dzieci z Domu im. J. Korczaka wycieczkę do Dino Parku w Malborku. Dzieci przeniosły się do prehistorycznego świata gdzie z wielkim zainteresowaniem podziwiały olbrzymie archaiczne dinozaury. Spotkanie z dinozaurami przyniosła im mnóstwo niezapomnianych wrażeń. »


Wolontariusze Citi Banku Handlowego - Fundacja Kronenberga

W dniu15 czerwca 2012r w ramach wolontariatu pracowniczego Citi Banku Handlowego do Domu im. Janusza Korczaka przybyło ok. 20 pracowników banku. Przed rozpoczęciem projektu Fundacja Bankowa imienia Leopolda Kronenberga przekazała Fundacji Serce im. Janusza Korczaka pieniądze na zakup farb, sprzętu ogrodowego i innych potrzebnych do realizacji przedmiotów. Uczestnicy pomalowali ogrodzenie, uprzątnęli teren po pracach remontowych, pomalowali sprzęt ogrodowy oraz salę terapeutyczną. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom zaangażowanym w akcję oraz Zarządowi Fundacji za poparcie i koordynację tak szlachetnych działań. »


Ostrzyce - czerwiec 2012

W dniach 11-15 czerwca br. 12 dzieci z Domu im. J. Korczaka rozpoczęła sezon wakacyjny wyjazdem do Ostrzyc miejscowości znajdującej się nad jeziorem na pięknych terenach kaszubskich. Pogoda była wspaniała, dzieci korzystały ze wszystkich uroków miejsca w którym przebywały: spacery do lasu, nad jeziorem, rejs statkiem, zabawy w ogrodzie. Pobyt w Ostrzycach, jak zawsze napełnił dzieci energią oraz wspaniałym nastrojem trwającym jeszcze przez wiele dni po zakończonym wypoczynku. »


Samochód Fundacji.

W dniu 4 czerwca odbył się uroczysty odbiór samochodu Fundacji, który został zakupiony dzięki środkom finansowym pozyskanym z Fundacji UPS oraz środków własnych Fundacji Serce im. Janusza Korczaka.
Dzieci z Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej przy asyście Pani Dyrektor Urszuli Burtowicz-Kulesza oraz Pani Prezes Anny Rozalewicz uroczyście przecięły wstęgę, którą był przepasany srebrny 9-osobowy Ford. Samochód będzie wykorzystany do przewozu dzieci niepełnosprawnych z Domu im. J. Korczaka RPOT. »


Koncert z okazji Dnia Dziecka

Dom im. J. Korczaka Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna w Gdańsku wraz z Fundacją Serce im. Janusza Korczaka zorganizowała 1 czerwca koncert z okazji Dnia Dziecka Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Koncert odbył się dzięki uprzejmości muzyków Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Pana Wojciecha Rajskiego, którzy zgodzili się nie odpłatnie zagrać dla maluchów. Koncert odbył się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzin zastępczych województwa pomorskiego oraz dzieci z gdańskich szkół noszących imię Janusza Korczaka wysłuchały pięknego koncertu w wykonaniu znakomitych muzyków. Orkiestra zagrała fragment bajki Piotruś i Wilk op.67 i utwór muzyczny ... »


Kwidzyn 9 maj 2012r.

W dniu 9 maja zespół dzieci z Domu im. J. Korczaka Korczakowskie skrzaty wystąpił na XIX Kwidzyńskim Forum Teatralnym Placówek Kształcenia Specjalnego z przedstawieniem Zagroda różnorodności.
Byłą to bajka autorska, napisana przez Panią Agatę Slezyngier. W bajce maluchy wcieliły się w rolę zwierząt mieszkających w zagrodzie, do której przybywa nowe zwierzątko - Zajączek.
Rozmowy prowadzone pomiędzy zwierzętami miały na celu propagowanie idei głoszonych przez Janusza Korczaka: tolerancja, akceptacja inności, przyjaźń, bycie miłym dla drugiego człowieka, serdeczność w stosunkach międzyludzkich. Naszym małym aktorom na scenie towarzyszyli ich wychowawcy. Bajkowe dekoracje oraz gra aktorska spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony publiczno ... »


Koncert 1%

W dniu 24 kwietnia 2012r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku odbył się koncert propagujący ideę przekazywania 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego. Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Gdańsku zaprosiło do udziału 20 stowarzyszeń i fundacji działających na terenie Trójmiasta do udziału w projekcie promocji 1% w trójmiejskich mediach. Przedstawiciele organizacji udzieli wywiadu w Radiu Plus oraz Dzienniku Bałtyckim. Uwieńczeniem tego projektu był koncert Ani Wyszkoni, na który zaproszeni zostali podatnicy przekazujący 1% trójmiejskim organizacjom. Dodatkową atrakcją koncertu był słodki poczęstunek przygotowany przez fundacje i stowarzyszenia, które w ten sposób chciały podziękować za wspieranie ich ... »

Fundacja Serce im. Janusza Korczaka ul. Okrężna 9, 81-822 Sopot
tel.: +48 505-077-969, mail: jkorczak@fundacjaserce.org.pl