Fundacja Serce im. J.Korczaka

Wydarzenia 2013 r.

Projekt Tęczowy Parasol

Od czerwca do grudnia 2013 r. Fundacja realizowała projekt Tęczowy Parasol finansowany ze środków otrzymanych z Fundacji ENERGA. Projekt przeznaczony był dla dzieci przebywających w Domu im. J.Korczaka Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej.
W projekcie prowadzona była indywidualna terapia logopedyczna dla 6 dzieci, indywidualna terapia Integracji Sensorycznej dla 6 dzieci, indywidualne zajęcia dla dziecka z autyzmem, indywidualne zajęcia dla dziecka z ADHD, grupowe zajęcia z rytmiki dla 30 dzieci. »

Koncert charytatywny

W dniu 13 grudnia 2013 roku o godz. 18:00 w Sopocie w sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej odbył się już XI koncert w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, w tym IX koncert charytatywny. Ze sprzedaży biletów - cegiełek uzyskano 4.920,00 zł (słownie: cztery tysiące dziewięćset dwadzieścia złotych 00/100), natomiast ze zbiórki do puszek kwestarskich zebrano 2 070,75 zł. Łącznie zebrano 6 990,75 zł (słownie: sześć tysięcy dziewięćset dziewięćdziesiąt złotych 75/100). Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na dofinansowanie zakupu sprzętu i urządzeń rehabilitacyjnych oraz sprzętu do terapii SI dla dzieci przebywających w Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku. »


Wizyta UPS

Jak co roku pracownicy gdańskiego oddziału UPS pod kierownictwem dyrektora oddziału Pana Pawła Wiśniewskiego przybyli w dniu 7 września 2013r. do Domu im. J. Korczaka aby wysprzątać teren wokół Placówki. Przycięli żywopłot, skosili trawę, wypielili i zamietli chodniki, umyli ogrodowe plastikowe zabawki, pomalowali drewniane stoły i ławki.
Bardzo serdecznie dziękujemy za poświecony czas i za zaangażowanie w akcję. »

Wakacje w Ostrzycach

W dniach od 2 do 6 września 2013r. Fundacja była współorganizatorem pobytu w Ostrzycach dla 11 osobowej grupy dzieci. Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. Dzieci bawiły się w ogrodzie, skacząc na trampolinie, spacerowały po lesie i jeździły bryczką po okolicy. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni. »


Festyn Integracyjny w ogrodach Domu im. J. Korczaka

W dniu 27 sierpnia 2013 r. w ogrodzie Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku, Fundacja zorganizowała festyn integracyjny w ramach realizacji projektu Słoneczna integracja dla dzieci z Domu im. J. Korczaka oraz rodzin zastępczych i zaprzyjaźnionych. Projekt finansowany był ze środków pochodzących z Samorządu Województwa Pomorskiego w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych, wraz z udzieleniem dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na 2013rok.
Podczas festynu zabawę poprowadził Mag wraz z Myszką Miki. Były wspólne tańce, konkursy z nagrodami i pokaz magicznych sztuczek. Po zakończonej ... »


Wakacje w Zakopanym

Fundacja Serce im. Janusza Korczaka była współorganizatorem pobytu dzieci z Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówki Opiekuńczo -Terapeutycznej w Zakopanym.
W dniach od 13 do 21 lipca 2013 r. dziewięcioro dzieci przebywało w górach, wędrując po Dolinie Kościeliskiej i nad Morskie Oko. Dzieci wjechały kolejką na Gubałówkę i spacerowały po Krupówkach. Odwiedziły smoka wawelskiego w Krakowie, i płynęły statkiem po Wiśle. Wróciły pełne wrażeń i nowych niezapomnianych przeżyć. »


Wyjazd integracyjny do Lubania

W dniu 4 lipca 2013 roku Fundacja Serce im. Janusza Korczaka w ramach realizacji projektu Słoneczna integracja Fundacja zorganizowała jednodniowy wyjazd integracyjny dla dzieci z Domu im. J. Korczaka oraz rodzin zastępczych i zaprzyjaźnionych do Akademii Przygody w Lubaniu. Projekt finansowany był ze środków pochodzących z Samorządu Województwa Pomorskiego w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na 2013rok.
Zabawa rozpoczęła się od wspólnego śniadania na trawie. Następnie wszyscy uczestnicy wyprawy zostali podzieleni na grupy i każda z grup udała się zdobywać Akademię Przygody.
Były ... »


Wakacje w Ostrzycach

W dniach od 18 do 26 czerwca 2013 roku Fundacja zorganizowała dla 11 -rga dzieci z Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówki Opiekuńczo Terapeutycznej w Gdańsku 9 dniowy pobyt w Ostrzycach. Pogoda była przepiękna, dzięki temu dzieci mogły korzystać z uroków lata. Bawiły się w ogrodzie, w którym była wielka trampolina, chodziły na spacery do pobliskiego lasu, gdzie zrywały jagody, pływały statkiem po jeziorze ostrzyckim, jechały wozem drabiniastym zwiedzając piękne zakątki Kaszub, odwiedzały również pobliskie zwierzaki, bawiły się w kulach wodnych i zjeżdżały na specjalnych trzykołowych rowerach. Pobyt w Ostrzycach sprawił że dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte, gotowe na kolejne wakacyjne wyzwania. »


Królowie Sportu Dzieciom

W dniu 11.06.2013 r. Adam Korol - Mistrz Olimpijski z Pekinu wraz z przedstawicielami firmy Almar, którzy byli organizatorami akcji charytatywnej Królowie Sportu Dzieciom odwiedzili dzieci z Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku, wręczając na ręce Prezesa Fundacji czek na kwotę 3.000 złotych. W podziękowaniu za przekazane środki dzieci wręczyły obrazki, wykonane na zajęciach z arteterapii. »


Koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot

W dniu 4 czerwca 2013r. w ciemny, pochmurny poranek specjalnie do dzieci przebywających w Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku przyjechała Orkiestra Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Członkowie Orkiestry rozświetlili dzień, wypełniając go po brzegi piękną muzyką, która przeniosła dzieci w inny świat. Dzieci miały możliwość przeobrażenia się w małych muzyków i mogły włączyć się w wykonanie utworów, dzięki instrumentom muzycznym jakie otrzymały do swoich rączek. Na znak Pana Dyrygenta Bogdana Olęckiego wydobywały z nich dźwięki naśladując np. kukułkę. Bardzo dziękujemy tak dostojnym Gościom za przybycie do dzieci. »


Wernisaż

W dniu 9 maja 2013r. w Galerii Sztuki Warzywniak odbył się wernisaż prac dzieci z Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówki Opiekuńczo Terapeutycznej. Maluchy swoje prace tworzyły podczas realizacji projektu Goniąc marzenia finansowanego ze środków otrzymanych z Gminy Miasta Gdańsk, na zajęciach z artterapii. Wernisaż uroczyście rozpoczął wystawę, która trwała od 9 do 12 maja 2013r. Podczas uroczystości mali twórcy otrzymali Dyplomy i prezenty. »


Projekt Goniąc Marzenia

Od marca do czerwca 2013 r. Fundacja realizowała projekt Goniąc Marzenia finansowany ze środków otrzymanych z Gminy Miasta Gdańska. Projekt zakładał wyrównanie szans edukacyjnych dzieci ze specjalnymi potrzebami poprzez organizację zajęć terapeutycznych dla dzieci chorych i niepełnosprawnych pozbawionych opieki rodziców, przebywających w Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku.
W projekcie prowadzona była indywidualna terapia logopedyczna, indywidualne zajęcia z artterapii i rytmiki, a także hipoterapia i dogoterapia. W projekcie wzięło udział 20 -ro dzieci »
Fundacja Serce im. Janusza Korczaka ul. Okrężna 9, 81-822 Sopot
tel.: +48 505-077-969, mail: jkorczak@fundacjaserce.org.pl