Wydarzenia 2014 r.

31.12.2014 r. Wsparcie dla Domu im. J. Korczaka RPOT w latach 2008 - 2014

Fundacja Serce im. J. Korczaka wspiera dzieci niepełnosprawne z Domu im. J. Korczaka RPOT w Gdańsku. Główne obszary wsparcia to; organizowanie, finansowanie zajęć terapeutycznych dla dzieci, organizację wypoczynku letniego dla dzieci niepełnosprawnych, a także dofinansowanie do remontów, inwestycji prowadzonych w placówce, w tym pomoc w wyposażeniu sali integracji sensorycznej, sali doświadczania świata, wyposażenie placu zabaw, modernizacja ogrodu Szczególnym wsparciem otaczane były dzieci z Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku oraz dzieci z rodzin zastępczych, które opuściły Dom im. J. Korczaka. W latach 2008–2014 Fundacja przeznaczyła na te cele kwotę około 720000,00 zł.
Od 2012 r. Fundacja użycza samochodu do przewozu dzieci niepełnosprawnych przebywających w Domu im. J. Korczaka. Umowa użyczenia realizowana będzie do 30.12. 2015 r.
Od 2015 r. Fundacja szczególną troską zamierza otoczyć dzieci w rodzinach zastępczych woj. pomorskiego poprzez wsparcie terapeutyczne dla dzieci, wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla rodzin zastępczych, dofinansowanie sprzętu zaopatrzenia ortopedycznego dla dzieci niepełnosprawnych oraz organizację wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin zastępczych wraz z ich opiekunami. »

11.12.2014 r. Wsparcie dla dzieci z Domu i. J. Korczaka RPOT w Gdańsku

Fundacja na bieżąco wspiera dzieci z Domu im. J. Korczaka RPOT, m. innymi poprzez sfinansowanie zajęć terapeutycznych z rytmiki, logopedycznych, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, zajęć z terapii integracji sensorycznej, zajęć z arteterapii, zajęć z terapii słuchu oraz z hipoterapii.
Zajęcia terapeutyczne dla dzieci odbywać się będą do czerwca 2015 r. Łączna kwota sfinansowania zajęć to: 36700,00 zł. »

06.12.2014 r. Św. Mikołaj w Domu im. J. Korczaka

Z okazji Mikołajek wszystkie dzieci z Domu im. J. Korczaka otrzymały piękne prezenty ufundowane przez Fundację Serce im. J. Korczaka. Było dużo radości i uśmiechów na buźkach dzieci. »

Wrzesień – grudzień 2014 r.
Projekt: Punkt Przedszkolny dla dzieci niepełnosprawnych z Domu im. J. Korczaka RPOT w Gdańsku

Fundacja Serce im. J. Korczaka realizowała na terenie Domu im. J. Korczaka RPOT projekt grupy przedszkolnej dla dzieci z Domu. W ramach zajęć tej grupy odbywały się zajęcia terapeutyczne dla dzieci: grupowe i indywidualne, w tym: zajęcia z terapii integracji sensorycznej, logopedii, rytmiki, muzykoterapii, ruchu rozwijającego Weroniki Scherborne, zajęcia terapeutyczne dla dzieci z FAS oraz dla dzieci z autyzmem.
W ramach projektu zakupiono sprzęt do terapii, w tym terapii integracji sensorycznej, sprzęt do stymulacji i koordynacji motoryki, a także urządzono na terenie ogrodu Domu im. J. Korczaka kolejny plac zabaw dla dzieci.
Koszt całkowity realizacji projektu to kwota: 140 700,00 zł. »

Wycieczka do gospodarstwa Agroturystycznego – Dolina Jadwigi na Kaszubach – 18.07.2014r

Dolina Jadwigi to przepięknie położona wieś kaszubska, do której została zorganizowana wycieczka dla dzieci z Domu im. J. Korczaka, w której dzieci zapoznawały się z kulturą i tradycjami Kaszub. Samodzielnie ugniatały ciasto na chleb, robiły lane kluski. Uczestniczyły w biesiadzie kaszubskiej, podczas której miały możliwość grania na tradycyjnych instrumentach kaszubskich, uczyły się alfabetu kaszubskiego i podstawowych kroków tanecznych. Podziwiały otaczającą przyrodę z przyczepy ciągniętej przez traktor, a następnie same miały możliwość swobodnej zabawy i jazdy na dziecięcych traktorach po łące położonej na terenie gospodarstwa. »

Wycieczka na Strusią Farmę w Kniewie 09.07.2014r.

Fundacja zorganizowała dla piętnaściorga dzieci z Domu im. J. Korczaka wyprawę na Strusią Farmę, gdzie przewodnik opowiadał dzieciom ciekawostki dotyczące narodzin, rozwoju i życia mieszkających tam Strusi. Pan przewodnik zapoznał najmłodszych również z innych zwierzętami mieszkającymi na farmie, takimi jak osły, kozy, kaczki i króliki. Dzieci chętnie karmiły zwierzęta, produktami przygotowanymi przez pracowników Farmy. Bliski kontakt z naturą zakończyło wspólne ognisko, podczas którego piekliśmy kiełbaski i wypoczywaliśmy po dniu pełnym wrażeń. »

Wakacje w Zakopanem

W dniach od 21 do 29 lipca 2014 r. dzieci z Domu im. J. Korczaka i rodzin zastępczych przebywały na zorganizowanym wypoczynku w Zakopanym, gdzie wędrowały po Dolinie Strążyskiej, Rusinowej Polanie. Zwiedziły zamek w Nidzicy, pływały statkiem po jeziorze Czorsztyńskim , odwiedziły smoka w Krakowie. Zdobyły Kasprowy Wierch wjeżdżając kolejką linowa na szczyt oraz Gubałówkę. Odbyły spacer nad Morskie Oko Spacerowały po Krupówkach, gdzie spotkały Janosika. Dzieci wróciły bardzo zadowolone, uśmiechnięte i pełne wrażeń. »

Wakacje w Ostrzycach