Fundacja Serce im. J.Korczaka

Wydarzenia 2014 r.

31.12.2014 r. Wsparcie dla Domu im. J. Korczaka RPOT w latach 2008 - 2014

Fundacja Serce im. J. Korczaka wspiera dzieci niepełnosprawne z Domu im. J. Korczaka RPOT w Gdańsku. Główne obszary wsparcia to; organizowanie, finansowanie zajęć terapeutycznych dla dzieci, organizację wypoczynku letniego dla dzieci niepełnosprawnych, a także dofinansowanie do remontów, inwestycji prowadzonych w placówce, w tym pomoc w wyposażeniu sali integracji sensorycznej, sali doświadczania świata, wyposażenie placu zabaw, modernizacja ogrodu Szczególnym wsparciem otaczane były dzieci z Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku oraz dzieci z rodzin zastępczych, które opuściły Dom im. J. Korczaka. W latach 2008–2014 Fundacja przeznaczyła na te cele kwotę około 720000,00 zł.
Od 2012 r. Fundacja użycza samochodu do przewozu dzieci niepełnosprawnych przebywających w Domu im. J. Korczaka. Umowa użyczenia realizowana będzie do 30.12. 2015 r.
Od 2015 r. Fundacja szczególną troską zamierza otoczyć dzieci w rodzinach zastępczych woj. pomorskiego poprzez wsparcie terapeutyczne dla dzieci, wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla rodzin zastępczych, dofinansowanie sprzętu zaopatrzenia ortopedycznego dla dzieci niepełnosprawnych oraz organizację wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin zastępczych wraz z ich opiekunami. »

11.12.2014 r. Wsparcie dla dzieci z Domu i. J. Korczaka RPOT w Gdańsku

Fundacja na bieżąco wspiera dzieci z Domu im. J. Korczaka RPOT, m. innymi poprzez sfinansowanie zajęć terapeutycznych z rytmiki, logopedycznych, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, zajęć z terapii integracji sensorycznej, zajęć z arteterapii, zajęć z terapii słuchu oraz z hipoterapii.
Zajęcia terapeutyczne dla dzieci odbywać się będą do czerwca 2015 r. Łączna kwota sfinansowania zajęć to: 36700,00 zł. »

06.12.2014 r. Św. Mikołaj w Domu im. J. Korczaka

Z okazji Mikołajek wszystkie dzieci z Domu im. J. Korczaka otrzymały piękne prezenty ufundowane przez Fundację Serce im. J. Korczaka. Było dużo radości i uśmiechów na buźkach dzieci. »

Wrzesień – grudzień 2014 r.
Projekt: Punkt Przedszkolny dla dzieci niepełnosprawnych z Domu im. J. Korczaka RPOT w Gdańsku

Fundacja Serce im. J. Korczaka realizowała na terenie Domu im. J. Korczaka RPOT projekt grupy przedszkolnej dla dzieci z Domu. W ramach zajęć tej grupy odbywały się zajęcia terapeutyczne dla dzieci: grupowe i indywidualne, w tym: zajęcia z terapii integracji sensorycznej, logopedii, rytmiki, muzykoterapii, ruchu rozwijającego Weroniki Scherborne, zajęcia terapeutyczne dla dzieci z FAS oraz dla dzieci z autyzmem.
W ramach projektu zakupiono sprzęt do terapii, w tym terapii integracji sensorycznej, sprzęt do stymulacji i koordynacji motoryki, a także urządzono na terenie ogrodu Domu im. J. Korczaka kolejny plac zabaw dla dzieci.
Koszt całkowity realizacji projektu to kwota: 140 700,00 zł. »

Wycieczka do gospodarstwa Agroturystycznego – Dolina Jadwigi na Kaszubach – 18.07.2014r

Dolina Jadwigi to przepięknie położona wieś kaszubska, do której została zorganizowana wycieczka dla dzieci z Domu im. J. Korczaka, w której dzieci zapoznawały się z kulturą i tradycjami Kaszub. Samodzielnie ugniatały ciasto na chleb, robiły lane kluski. Uczestniczyły w biesiadzie kaszubskiej, podczas której miały możliwość grania na tradycyjnych instrumentach kaszubskich, uczyły się alfabetu kaszubskiego i podstawowych kroków tanecznych. Podziwiały otaczającą przyrodę z przyczepy ciągniętej przez traktor, a następnie same miały możliwość swobodnej zabawy i jazdy na dziecięcych traktorach po łące położonej na terenie gospodarstwa. »


Wycieczka na Strusią Farmę w Kniewie 09.07.2014r.

Fundacja zorganizowała dla piętnaściorga dzieci z Domu im. J. Korczaka wyprawę na Strusią Farmę, gdzie przewodnik opowiadał dzieciom ciekawostki dotyczące narodzin, rozwoju i życia mieszkających tam Strusi. Pan przewodnik zapoznał najmłodszych również z innych zwierzętami mieszkającymi na farmie, takimi jak osły, kozy, kaczki i króliki. Dzieci chętnie karmiły zwierzęta, produktami przygotowanymi przez pracowników Farmy. Bliski kontakt z naturą zakończyło wspólne ognisko, podczas którego piekliśmy kiełbaski i wypoczywaliśmy po dniu pełnym wrażeń. »


Wakacje w Zakopanem

W dniach od 21 do 29 lipca 2014 r. dzieci z Domu im. J. Korczaka i rodzin zastępczych przebywały na zorganizowanym wypoczynku w Zakopanym, gdzie wędrowały po Dolinie Strążyskiej, Rusinowej Polanie. Zwiedziły zamek w Nidzicy, pływały statkiem po jeziorze Czorsztyńskim , odwiedziły smoka w Krakowie. Zdobyły Kasprowy Wierch wjeżdżając kolejką linowa na szczyt oraz Gubałówkę. Odbyły spacer nad Morskie Oko Spacerowały po Krupówkach, gdzie spotkały Janosika. Dzieci wróciły bardzo zadowolone, uśmiechnięte i pełne wrażeń. »


Wakacje w Ostrzycach

W dniach 21 do 27 czerwiec 2014 dzieci z Domu im. J. Korczaka przebywały w Ostrzycach, gdzie rozpoczęły sezon wakacyjny. Pogoda była wyśmienita, co pozwoliło korzystać ze wszystkich uroków miejsca w którym dzieci przebywały: spacery do lasu, nad jeziorem, zabawy w ogrodzie, zabawy w kulach wodnych i wycieczki wozem po przepięknej kaszubskiej okolicy. »


Festyn w Domu im. J. Korczaka

W dniu 18 czerwca 2014 r. Fundacja Serce im. Janusza Korczaka wraz z Domem im. J. Korczaka zorganizowała w ogrodzie Domu festyn dla wszystkich dzieci z placówki oraz dzieci z rodzin zastępczych woj. pomorskiego. Zabawę poprowadził nasz zaprzyjaźniony magik – czarodziej. Było dużo dobrej zabawy, konkursy, wspólne pląsy po ogrodzie , śpiewy i na zakończenie pyszne jedzonko. »


Koncert z okazji Dnia Dziecka

Fundacja Serce im. Janusza Korczaka wraz z Domem im. J. Korczaka Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna w Gdańsku zorganizowała 2 czerwca 2014 r. koncert z okazji Dnia Dziecka dla dzieci z placówek opiekuńczo - wychowawczych i rodzin zastępczych województwa pomorskiego. Koncert odbył się dzięki uprzejmości Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, która zgodziła się charytatywnie wystąpić dla dzieci. Orkiestra zagrała pod batutą p. Ariela Ludwiczaka. Gościem specjalnym był p. Maciej Miecznikowski.Uczestnicy koncertu otrzymali upominki. Sponsorzy koncertu to : Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Fundacja „Serce” im. Janusza Korczaka oraz Fundacja ENERGA. »


Forum Teatralne w Kwidzynie

Dnia 15.05.2014 r. dzieci z Domu im. J. Korczaka po raz trzeci wzięły udział w XXI Forum Teatralnym Placówek Kształcenia Specjalnego w Kwidzynie z przedstawieniem Żyjąc w przyjaźni. Głównym mottem przedstawienia była przyjaźń i chęć niesienia pomocy innym. Z tym przesłaniem mali aktorzy: Jaś, Janek, Dawid i Oliwier wystąpili w rolach zwierzątek. Chłopcy wspaniale się zaprezentowali. Na widowni entuzjastycznie kibicowały pozostałe dzieci z placówki wraz z wychowawcami. Dzieci wróciły zadowolone, z nagrodami, pełne dobrego humoru i bardzo szczęśliwe. Fundacja sfinansowała autokar, który zawiózł aktorów na wystep. »

Projekt Tęczowy Parasol II

Fundacja Serce im. Janusza Korczaka w ramach środków własnych i środków pochodzących z Fundacji Energa realizowała drugą część projektu dla dzieci z Domu im. J. Korczaka. W ramach projektu prowadzona była indywidualna muzykoterapia dla dwójki chłopców, muzykoterapia dla trzech grup dzieci, terapia dla chłopca z autyzmem, terapia dla chłopca z niedosłuchem, terapia zajęciowa dla 10 dzieci. »
Fundacja Serce im. Janusza Korczaka ul. Okrężna 9, 81-822 Sopot
tel.: +48 505-077-969, mail: jkorczak@fundacjaserce.org.pl