Wydarzenia 2015 r.

Św Mikołaj w Kartuzach, 18.12.2015 r.

Uczestniczyliśmy w spotkaniu wigilijnym rodzin zastępczych w Kartuzach zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Spotkanie przebiegło w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Nasza fundacja przygotowała prezenty świąteczne dla 174 dzieci umieszczonych w 50 rodzinach zastępczych powiatu kartuskiego oraz dla wychowanków placówki opiekuńczo-wychowawczej w Kartuzach uczestniczących w spotkaniu. Było wiele radości, dobrych życzeń na Święta i Nowy Rok. My również przyłączamy się do tych życzeń.
Wspaniałych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku »

Listopad 2015 r.

Zostaliśmy zaproszeni na 25-lecie MOPS w Gdyni. Uroczystość odbyła się w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
Wśród znakomitych gości oraz pracowników MOPS obejrzeliśmy spektakl muzyczny Duch.
Nasza organizacja została wyróżniona statuetką MOPS-u za niesienie pomocy i wsparcie dla rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka z powiatu Gdynia. B. dziękujemy za docenienie naszej pracy. Zawsze jesteśmy z potrzebującymi. Dziękujemy również za to, że dane jest nam współpracować z tak wspaniałymi ludźmi. »

Październik – listopad 2015 r. - wsparcie finansowe dla dziecka przebywającego w Domu im. J. Korczaka RPOT oraz dla rodzin zastępczych i RDDz.

Fundacja Serce im. J. Korczaka dofinansowała zakup specjalistycznego wózka dla podopiecznego Domu im. J. Korczaka w wys. 1970, 00 zł., oraz zakup ortez i odżywek dla dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w kwocie 1600,00 zł. »

12.09.2015 r. - Wielkie Sprzątanie - Akcja wolontarystyczna UPS Polska Sp. z o. o. w Domu im. J. Korczaka przy współpracy z Fundacją Serce im. J. Korczaka

W dniu 12.09.2015 r. 81 wolontariuszy odwiedziło Dom im. J. Korczaka. Akcja miała na celu gruntowne wysprzątanie ogrodu, ścięcie trawy, przycięcie drzew i żywopłotu, wypielenie grządek z kwiatami, umycie zabawek oraz renowacja placu zabaw (huśtawki, zjeżdżalnie, domki ogrodowe). To już trzecia akcja UPS w Domu im. J. Korczaka. Niezwykle potrzebna. Wspaniali wolontariusze z UPS zrobili to perfekcyjnie i niezwykle sprawnie. W imieniu dzieci gorąco dziękujemy. »

22.08.-29.08.2015r. Wyjazd wakacyjny dzieci z rodzin zastępczych oraz byłych wychowanków Domu im. J. Korczaka do Zakopanego – projekt Wakacje - Zakopane 2015

Fundacja Serce im. J. Korczaka zorganizowała dla dzieci z rodzin zastępczych woj. pomorskiego oraz dla byłych wychowanków Domu im. J. Korczaka, przebywających w rodzinach zastępczych wypoczynek letni w Zakopanem.
Sprawozdanie z wyjazdu:
Wyruszyliśmy 22.08.15 r. z Gdańska sprzed Parafii Św. Stanisława Kostki w Gdańsku, ul. Abrahama 38. Podróż autokarem przebiegała sympatycznie. Umilaliśmy ją sobie wzajemnym poznawaniem i ustalaniem szczegółów naszego pobytu i wypoczynku w górach. Z zapowiedzi wynikało, że pogoda będzie nam dopisywać, więc plany były bardzo rozległe. Towarzyszył nam dobry humor.
Hotel Geovita przywitał nas dobrą kolacją. Pokoje były dla nas przygotowane. ... »

07.07.2015 r. Wycieczka do Doliny Jadwigi

20.03.2015 r. Wsparcie dla dzieci z Domu im. J. Korczaka RPOT w Gdańsku

Fundacja Serce im. J. Korczaka dofinansowała wakacyjny wypoczynek letni na Mazurach dla dzieci z Domu im. J. Korczaka w Gdańsku w wys. ok. 5 000,00 zł. oraz pobyt wakacyjny w Pensjonacie Willa Zameczek w Polanicy-Zdrój dla 1 dziecka z placówki wraz z opiekunem w wys. 2450,00 zł. »