Fundacja Serce im. J.Korczaka

Wydarzenia 2016 r.

12.12.2016 Fabryka Św. Mikołaja

W tym roku Fabryka Św. Mikołaja Fundacji Serce im. J. Korczaka przygotowała wraz z wolontariuszami świąteczne paczki dla dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej powiatu kwidzyńskiego województwa pomorskiego. Łącznie przygotowaliśmy 267 paczek, które 12.12.2016 r. odjechały do Kwidzyna. W dniu 16.01.2017 r. zostaną wręczone dzieciom na Wielkiej Gali Noworocznej. Będą z nami wszystkie rodziny zastępcze wraz z dziećmi, Mikołaje, a także teatr Qufer, który zaprezentuje noworoczne przedstawienie. Będą konkursy, nagrody i przednia zabawa. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim dzieci.
Dobrej zabawy

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim naszym podopiecznym, przyjaciołom, fundatorom oraz współpracownikom składamy najserdeczniejsze życzenia, aby spędzili Państwo te święta w gronie wyjątkowych osób, w atmosferze przepełnionej radością, miłością oraz ze spokojem, radością i nadzieją wyczekiwali nadejścia ... »


22.08.2016 r - 30.08.2016 r. Projekt wakacyjny Wakacje marzeń - Przełamujemy Bariery Niepełnosprawności - Zakopane 2016

Po raz kolejny odbyła się III już edycja projektu wakacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka województwa pomorskiego – Zakopane 2016.
Realizacja projektu polega na integracji dzieci niepełnosprawnych ze swoimi rówieśnikami, nauce samodzielności, wytrwałości, pokonywaniu trudności w zdobywaniu kolejnych celów, stawieniu sobie nowych wyzwań poprzez piesze wędrówki na szlakach górskich. Działania, które nasza organizacja realizuje, polegają również na zarażaniu dzieci pasją i miłością do turystyki górskiej, szczególnie polskich gór. Poprzez aktywność dzieci wspólnie z dorosłymi - dzieci uczą się przełamywania wszelkich barier niepełnosprawności, przekonują się, że nie są gorsze od innych a zdobywane umiejętności w czasie pieszych wędrówek pozwalają na budowanie ich siły i samooceny, co ma z kolei wpływ na odwagę w stawianiu sobie kolejnych wyzwań w życiu.
Gratulujemy naszym podopiecznych zdobycia kolejnych szlaków górskich. ... »


21.08.2016 r. - 28.08.2016 r. - kolonie rehabilitacyjne w Garczynie

Byliśmy współorganizatorem w zakresie finansowania kolonii rehabilitacyjnych w Garczynie, których głównym realizatorem - było Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Upośledzonych - Koło w Gdyni.
Sfinansowaliśmy pobyt 6 dzieci - byłych wychowanków Domu im. J. Korczaka RPOT w Gdańsku, przebywających w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka woj. pomorskiego.
Pobyt dzieci połączony z rehabilitacją i dobrą zabawą na świeżym powietrzu, a także pieszymi wędrówkami i zwiedzaniem, kąpielami w jeziorze był bardzo udany. Dzieci były zachwycone i bawiły się wybornie. Pogoda była wymarzona. Owocem pobytu były nowe przyjaźnie, znajomości, co dla dzieci jest bezcenne, a ruch i ćwiczenia na świeżym powietrzu sprawiły, że dzieci wróciły nie tylko opalone ale i zdrowsze oraz tryskające dobrym humorem.
Mamy nadzieję spotkać się tutaj znowu.
Łączny koszt projektu: 7200,00 zł ... »


Wycieczka do Akademii Przygody - Lubań - 25.06.2016 r.

Wspólnie z dziećmi z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych województwa pomorskiego oraz z ich opiekunami wybraliśmy się na wycieczkę do Akademii Przygody w Lubaniu. W przepięknej bazie Owczarnia na skraju lasu i tuż obok pięknego jeziora spędziliśmy dzień pełen wrażeń i atrakcji.
W bazie znajduje się ośrodek jeździecki, który propaguje jeździectwo naturalne i westernowe.
Mogliśmy zatem podziwiać piękne konie.
Największą atrakcją dla dzieci były ścianki wspinaczkowe o różnych stopniach trudności. Dzieci uczyły się poruszać po siatkach wspinaczkowych, próbowały sił na torach linowych i w podziemnych tunelach.
Młodsze dzieci miały okazję zwiedzić gospodarstwo, poznać warunki życia i tresury koni, podczas gdy starsze korzystały z atrakcji parku linowego lub zwiedzały podziemny szlak w poszukiwaniu ... »


12.06.2016 r. - Festyn - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat - Kościeleczki k/Malborka

Fundacja Serce zorganizowała w ogrodach p. Licznerskich festyn z okazji Dnia Dziecka i Dni Zastępczego Rodzicielstwa dla dzieci z rodzin zastępczych. Spotkały się dzieci, które wcześniej przebywały w Domu im. J. Korczaka w Gdańsku.
Była przednia zabawa wspólnie z Teatrem p. Sienkiewicza (tańce, konkursy, zgadywanki, nagrody).
Dzieci mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżalni, trampoliny, mogły grać w tenisa stołowego i w piłkę. Był smaczny poczęstunek z grila, sałatki, znakomite wypieki domowe i słodycze. Każde dziecko otrzymało prezent (piłki, skakanki oraz kosmetyki firmy Ziaja). Były również niekończące się rozmowy z dziećmi i rodzicami, którzy tak bardzo potrzebują dobrego słowa uznania i wsparcia. ... »


29.05.2016 r. - Wielki Festyn w Kartuzach - Jesteśmy razem

Byliśmy współorganizatorem Festynu z okazji Dnia Dziecka i Dni Zastępczego Rodzicielstwa w Parku Solidarności w Kartuzach, wspólnie ze Starostą Kartuskim, Burmistrzem Kartuz, którzy byli głównymi realizatorami.
Wśród wielu atrakcji i wspaniałych uczestników z całego województwa, mogliśmy bawić się wybornie. W programie m. innymi wystąpili: Zespół Krośniata z Kartuz, zespół D'accordo z Kartuz.
Dzieci wspaniale bawiły się w wesołym miasteczku, dla wszystkich były serwowane pyszne smakołyki, były konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji.
Festyn uświetnił Koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot ze specjalnie przygotowanym repertuarem i zabawami muzycznymi dla dzieci. Było wiele wrażeń, cudownych spotkań i wzruszeń. Szczególnie ... »


22.04.2016 r. - Seminarium - Kurs na rodzinę

Prezydent Miasta Gdyni oraz MOPS w Gdyni zaprosili nas do uczestnictwa w seminarium: Kurs na rodzinę - sposoby skutecznego pomagania. Wśród merytorycznych dyskusji nasz głos był słyszalny i ważny. Dyskutowaliśmy na temat pozyskiwania rodzin zastępczych dla dzieci niepełnosprawnych, wspierania rodziców zastępczych i dzieci. Dzieliliśmy się doświadczeniami i szukaliśmy najlepszych rozwiązań. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Miasta Gdyni wraz z p. Prezydentem Michałem Guciem oraz p. Beatą Szadziuł - Pełnomocnikiem Prezydenta Gdyni ds. Rodziny, przedstawiciele MOPS-u w Gdyni: pracownicy i dyrektorzy - p. Mirosława Jezior, p. Franciszek Bronk oraz przedstawiciel Koalicji na Rzecz Rodzicielstwa Zastępczego, Wice - Prezes Zarządu Fundacji Przyjaciółka - p. Joanna Luberadzka-Gruca, a także przedstawiciel powiatu wejherowskiego - p. Iwona ... »


14-15 kwietnia 2016 r. Konferencja Seksualność osób niepełnosprawnych w Gdyni

Byliśmy uczestnikami praktycznej konferencji: Seksualność osób niepełnosprawnych - trudne pytania dobre rozwiązania. Znakomici wykładowcy, prelegenci pozwolili nam spojrzeć na zagadnienie w nieco innym, szerszym wymiarze, również w obszarze rodzicielstwa zastępczego (trudnych pytań rodziców zastępczych o przyszłość seksualną, a także planowanie rodziny swoich podopiecznych). Dziedzina bezprzecznie wymagająca edukacji rodziców i dzieci, a także wspierania rodziców zastępczych. Mamy w tej sprawie wiele do zrobienia. Spotkanie z prof. Izdebskim, prof. Bejsert, dr I. Fornalik były bardzo inspirujące. B. Dziękujemy organizatorom: Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Gdańsku za zaproszenie. »

Spotkanie w Rodzinnym Domu Dziecka w Gdyni, 09.02.2016 r.

Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie rodzin zastępczych z Gdyni. Spotkanie odbyło się w Rodzinnym Domu Dziecka w Gdyni u Państwa Beaty i Dariusza Podlasek, którzy wychowują sześcioro niepełnosprawnych dzieci
Rodziny podzieliły się z nami swoimi troskami, a także sukcesami w codziennym wychowywaniu dzieci. Wspominały również wakacyjny pobyt w Zakopanem, który pozostawił niezapomniane wrażenia i zaowocował nawiązaniem przyjaźni i wzajemnych kontaktów. Spotkanie przebiegało w serdecznej, przyjaznej atmosferze. Bardzo dziękujemy. Jesteśmy pełni podziwu za wychowywanie dzieci. »

Fundacja Serce im. Janusza Korczaka ul. Okrężna 9, 81-822 Sopot
tel.: +48 505-077-969, mail: jkorczak@fundacjaserce.org.pl